Wyniki 43 Biesiady Teatralnej w Horyńcu-Zdroju

Wyniki 43 Biesiady Teatralnej w Horyńcu-Zdroju

Po raz 43 na scenie Teatru Dworskiego w Horyńcu-Zdroju rozbrzmiały Rogi Myśliwskie Króla Jana !!!

Tym samym kolejna Biesiada Teatralna została zakończona.

Poznajcie zwycięzców:

Złoty Róg Myśliwski Króla Jana wraz z nagrodą pieniężną w wysokości 3 500 zł ufundowaną przez Marszałka Województwa Podkarpackiego otrzymuje ➡️ Teatr Kąt ⬅️ z Jarosławskiego Ośrodka Kultury i Sztuki za spektakl Tańce w Ballybeg Briana Friela w adaptacji i reżyserii Pawła Sroki.

Srebrny Róg Myśliwski Króla Jana wraz z nagrodą pieniężną w wysokości 3 000 zł ufundowaną przez Dyrektora Centrum Kulturalnego w Przemyślu trafia do ➡️ Teatru w Międzyczasie ⬅️z Młodzieżowego Domu Kultury Fort 49 „Krzesławice” w Krakowie za spektakl Kartki z teraźniejszości w reżyserii i choreografii Pauliny Wysockiej-Fularz.

Brązowy Róg Myśliwski Króla Jana wraz z nagrodą pieniężną w wysokości 2 500 zł ufundowaną przez Wójta Gminy Horyniec – Zdrój został przyznany Teatrowi ➡️ THE M.A.S.K ⬅️ Stowarzyszenia Kreatywny Bielsk Podlaski za przedstawienie Jak ty nic nie rozumiesz według Stefanii Grodzieńskiej i Jerzego Jurandota w reżyserii Mateusza Sacharzewskiego.

W kategorii indywidualnych dokonań twórczych.

Złotą Misę Borowiny wraz z nagrodą pieniężną w wysokości 2 000 zł ufundowaną przez Starostę Powiatu Lubaczowskiego – otrzymuje ➡️ Karolina Słonka ⬅️ z Teatru Ryba Latająca za rolę Poli Nireńskiej w spektaklu Odważyłam się zdjąć buty w reżyserii Anny Maśki.

Srebrną Misę Borowiny wraz z nagrodą pieniężną w wysokości 1 500 zł ufundowaną przez Dyrektora Centrum Kulturalnego w Przemyślu otrzymuje ➡️ Michał Studziński ⬅️ za kreację w monodramie Iwan Karamazow zwraca bilet w reżyserii Stanisława Miedziewskiego z Teatru Rondo ze Słupskiego Ośrodka Kultury.

Brązową Misę Borowiny wraz z nagrodą pieniężną w wysokości 800 zł ufundowaną przez Dyrektora Centrum Kulturalnego w Przemyślu otrzymuje ➡️ Katarzyna Jaworska ⬅️ za rolę Lidii Wasiliewny w przedstawieniu Staromodna komedia Aleksieja Arbuzowa w reżyserii Ryszarda Jakubisiaka i Patryka Kozłowskiego z warszawskiego Teatru Parabuch.

Wyróżnienie w wysokości 500 zł ufundowane przez Centrum Kulturalne w Przemyślu i nagrodę rzeczową w postaci obrazu autorstwa Mirosława Golasińskiego z galerii „Za rzeką” zatytułowanego Karpaty ukraińskie przyznano pani ➡️ Helenie Wilczek ⬅️ z Teatru Sioło z Gminnego Ośrodka Kultury i czytelnictwa w Rakszawie za naturalność scenicznej obecności, odwagę w dzieleniu się osobistymi wspomnieniami i rolę Chochoła w spektaklu Wesele w reżyserii Anety Adamskiej i Macieja Szukały.

Nagroda specjalna „Róża Horyniecka” w postaci statuetki trafia w ręce zespołu aktorskiego ➡️ Teatru Kapslok ⬅️ za spektakl Sceny z życia Ephraima Kishona w reż. Grzegorza Reszki.

Nagroda specjalna Tomasza Karolaka pod nazwą First Class Support Prize w postaci zaproszenia do Warszawy i zobowiązania do dwukrotnej prezentacji spektaklu na warunkach zawodowych przed produkcjami Teatru Imka dyrektor warszawskiej sceny przyznaje zespołowi ➡️ The M.A.S.K. ⬅️ Stowarzyszenia Kreatywny Bielsk Podlaski za przedstawienie Jak Ty nic nie rozumiesz według Stefanii Grodzieńskiej i Jerzego Jurandota w reżyserii Mateusza Socharzewskiego.

Nagrodę plebiscytu uczestników Biesiady przyznano ➡️ Teatrowi SIOŁO ⬅️ – Gminny Ośrodek Kultury i Czytelnictwa w Rakszawie.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom oraz wszystkim uczestnikom za niesamowitą atmosferę jaka panowała w Horyńcu-Zdroju przez ostatnich kilka dni.

Do zobaczenia za rok!

Poniżej fotogaleria z gali wręczenia nagród: